Repertoáron volt: (feltöltés alatt)
"Hely: az ól. Idő: a vágás hajnala. Szereplők: a disznók. Cselekmény: lázadás a böllérek ellen. Konfliktus: kié legyen a hatalom a győzelem után. Ágy látja az író, közel harminc évvel a győzelem előtt, esélyeinket."
{tab=Színlap}
Hely: az ól. Idő: a vágás hajnala. Szereplők: a disznók. Cselekmény: lázadás a böllérek ellen. Konfliktus: kié legyen a hatalom a győzelem után. Így látja az író, közel harminc évvel a győzelem előtt, esélyeinket.
Cornwall úr - Kovács J. István
Yorkshire úr - Balázsi István
Mangalicza úr - Nagy Zsolt
Koca anyó - Szamosvári Gyöngyvér
Kóbor Blöki - Zanotta Veronika
Közreműködnek: Balogh László, Csák Péter, Csiba Gergely, Földesi Attila, Földesi Csongor, Héder Imre, Takács János
Versek: Zászlós Levente
Szcenika: Perger László
Jelmez, kellék: Zanotta Veronika, Kovács J. István
Zene: Selmeczi György és Emődi Györgyi
Rendező: Bucz Hunor
{tab=Rendező naplója}
Czakó Gábor negyven éve írta ezt a műfajában nehezen meghatározható színpadi művét. 1989-ben a darabhoz írt elöljárójában több lehetőséget is megenged:
"Miféle darab a Disznójáték?
Blődli á la commedia dell'arte?
A szöveg rusztikus, parlagi, sehol egy veretes mondat. A szavak ki- és fölcserélhetők, szabad az improvozáció...
Ógörög sorstragédia musicalbe oltva?
A hősök archetípusok, küzdelmük a fátum árnyékában zajlik...
Politikai szatíra?
Bizony, itt disznók csinálnak forradalmat disznómód. Nem a forradalom eszméje a fő gondjuk, nem a jelen és nem a jövő, nem is az élet, a jó, a boldogság, hanem a hatalom...
Metafizikai dráma?
Mangalicza úr kulcsmondata "nem gondolja Cornwall úr, hogy van tisztességes halál is?" E kérdés után kezdődik a metafizika tartománya".
Mindez persze a Disznójáték értelmezését is jelenti. Ez a rendezőnek szánt legfőbb utasítás.
Ha blődli, akkor nem több mint csipkelődő, nyelvöltögető esztrádműsor.
Ha musicalbe oltott sorstragédia, akkor műfajparódia is. Az emészthetetlen élettények, a "mint egy rossz álom" szürrealizmusa lesz a cselekmény kohéziója.
Ha politikai szatíra, akkor nem a bolsevizmus, nem a globalizmus és nem is a terrorizmus, hanem a homo metropoliticus áll a középpontban. Kérdés, vajon az uralkodó elitről szerzett legfrissebb tapasztalatunk groteszk keserűséggé nemesedhet-e?
Ha metafizikai dráma, akkor misztérium, az Élet és a Halál vetélkedése. A halál tudásának féktelen félelme és az élet halálon túlmutató értékei versengenek a disznóól kifutóján. Ebben az ólban mindannyian benne vagyunk. Ez az ól a mi anyagi világonk. Törvényszerű-e, hogy úgy pusztuljunk, mint a disznók?
{tab=Fotók}
{tab=Videó}
{source}
<iframe width="300" height="auto" src="http://www.youtube.com/embed/_Y2vFbzBNaA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
{/source}
"Hely: az ól. Idő: a vágás hajnala. Szereplők: a disznók. Cselekmény: lázadás a böllérek ellen. Konfliktus: kié legyen a hatalom a győzelem után. Ágy látja az író, közel harminc évvel a győzelem előtt, esélyeinket."
{tab=Vendégkönyv}
{fcomment}